שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג נזקי גוף ותאונות תאונות דרכים: דרכי מניעה למיגור התופעה

תאונות דרכים: דרכי מניעה למיגור התופעה

 
מאת: עורך דין מוריס סידי    053-9370255| פורסם ב: 24/08/2017 | צפיות: 591
3.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 2)

  • איזור: אזור השפלה והסביבה
  • כתובת: אריה שנקר 57
  • עיר: חולון
  • טלפון: 053-9370255
רוצה שנחזור אליך?
אל עורך דין מוריס סידי
מאמרים נוספים
מאת עורך דין מוריס סידי
 

תאונות הדרכים בארץ נהפכו ממזמן למכת מדינה ולצערנו מידי שנה ושנה מספר ההרוגים בתאונות רק עולה ועולה וכן מספר הפצועים קשה מצוי במגמת עלייה מתמדת. ברור כי אין מדובר בגזירת גורל שלא ניתן למנוע וניתן לנקוט בצעדים רבים כדי להפחית את המספרים המבהילים של ההרוגים והפצועים בתאונות הדרכים המתפרסמים מידי שנה בשנה


קראו עוד בתחום

מדינת ישראל, משרד התחבורה בראשה והרשויות השונות מקצות משאבים אדירים למלחמה בנגע תאונות הדרכים וזאת על ידי הקצאת תקציבים רבים להסברה, אכיפה נרחבת של משטרת ישראל, שיפור תשתיות הדרכים, הדרכה לבני נוער בבתי הספר, אכיפה קפדנית של התקינות והבטיחות של כלי הרכב הנעים בכבישי ישראל ואמצעים רבים נוספים.


אולם לא די באמצעים אלו כדי למגר את נגע תאונות הדרכים בארץ וכדי להביא להפחתה ניכרת בתאונות הדרכים הקטלניות.


כיצד ניתן למנוע תאונות דרכים שנגרמות בשל הגורם האנושי?


בראש ובראשונה הפתרון והמפתח למניעת תאונות הדרכים הינו החינוך וההסברה לכלל משתמשי הדרך במדינת ישראל ובכלל זאת שימת הדגש על הגורם האנושי כגורם העיקרי והמרכזי לקרות תאונות הדרכים הקטלניות במדינת ישראל.


הוכח לא מכבר במחקרים רבים שנעשו ברחבי העולם כי מצבו של האדם (קרי הנהג, הולך הרגל, נהג מקצועי וכדומה). ודרך התנהגותו בכביש משפיעים באופן ישיר על הסיכוי לקרות תאונה ואף על מספר התאונות הקטלניות המתרחשות בפועל.


נהיגה פזיזה, קלת דעת או אף נהיגה כאשר הנהג מאזין למוזיקה רועשת ברכבו מעלה לא רק את הסיכוי לתאונה קשה אלא אף מפחיתה באופן ניכר את הריכוז הנדרש מהנהג בעת הפעלת הרכב ולבטח משפיעה מאוד על תגובתו של הנהג וזאת במצבי חרום כאשר נדרש ריכוז מקסימלי כדי להימנע מתאונת דרכים קטלנית.


יתרה מכך, בשנים האחרונות למרבה הצער נפצעו קשה לא מעט הולכי רגל אשר חצו במעבר חצייה מסומן אולם שוחחו בטלפון במהלך החצייה או שלחו הודעת SMS ממש בעת החצייה של הכביש או אף האזינו למוזיקה רועשת באוזניות ולמעשה לא היו מרוכזים בעת חציית הכביש ולא שמו לב לסכנה שעלולה להיגרם בעת חציית הכביש בכך שלא היו מרוכזים בתנועה ו/או במתרחש בכביש.


להימנע מהסחות דעת ולהתרכז בדרך


כיום עם התפתחות הטכנולוגיה ואמצעי התקשורת המתקדמים (שהינה לכל הדעות מבורכת) קיימות הסחות דעת רבות ומגונות למשתמשי הדרך שיכולות למרבה הצער להביא לקרות תאונות דרכים קטלניות שיכולות אף להסתיים במוות מיותר או בפציעה קשה שתביא לנכות לכל החיים.


עלינו כמשתמשי הדרך מוטלת החובה להימנע לחלוטין מכל הסחת דעת שהיא בעת נהיגה או בעת חציית מעבר חצייה ובכלל זאת מוטלת עלינו החובה הבסיסית והמוסרית לא לשוחח בטלפון הנייד בשעת נהיגה ללא דיבורית ואף לא לשלוח הודעת "SMS" קצרה שבשנייה אחת של היסח הדעת עלולה להוביל לתאונת דרכים קטלניות שבמקרה הטוב תוביל לנכות ובמקרה הפחות טוב תוביל אף למוות מיותר.


המודעות צריכה להיות בראש ובראשונה שלנו כבני אדם שומרי חוק ובוגרים ולטעמי אף הסברה טובה ככל שתהיה לא תועיל למניעת הישנות תופעות אלה מבלי שנבין ונפנים כי הבחירה בחיים היא בידינו וכי ניתן להמתין ואף להתאפק פרק זמן מסוים עד לסיום הנהיגה או עד לסיום החצייה הבטוחה של מעבר החציה מבלי להסיח את דעתנו כל זמן שאנו משתמשים בדרך ו/או נוהגים בכלי הרכב שלנו.


אין לי צל של ספק כי הגורם האנושי הוא בראש ובראשונה הגורם העיקרי לרוב תאונות הדרכים הקטלניות בארץ ושילוב נכון של מודעות יחד עם שינוי דפוסי התנהגות בסיסיים שלנו וזאת תוך שילוב של הסברה נכונה בכלל אמצעי התקשורת וקיום פעילויות חינוכיות והסברתיות רבות במוסדות החינוך הם ורק הם יובילו בטווח הקצר להפחתה ניכרת במספר תאונות דרכים הקטלניות במדינתנו הקטנה.


מאת: עו"ד מוריס סידי
 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה ללא התחייבות אל עורך דין מוריס סידי
עוד בנושא נזקי גוף ותאונות
חדשות ופסקי דין בנושא נזקי גוף ותאונות
בעת עבודתו מחץ מנופאי את ידו השמאלית. על בית המשפט להכריע אם חברת הביטוח צריכה לפצות את התובע בגין תאונת דרכים
מאת: LawGuide | 19/06/2017
תשובות של עורכי הדין בפורום
(פרסום ממומן)


מעודה יוסף - עו"ד ומגשרמעודה יוסף - עו"ד ומגשראזור השרון והסביבה053-9428951דיני נזיקין, דיני משפחה, עבודה ומקרקעין
אופיר בן משה, עורכי דיןאופיר בן משה, עורכי דיןאזור המרכז053-9428924המשרד עוסק בתחום הנזיקין תוך התמקדות בתחום הרשלנות הרפואית
דוד סער, משרד עו"דדוד סער, משרד עו"דאזור המרכז053-9428975עוסק בתביעות נזקי גוף, דיני עבודה, ביטוח, פנסיה
לנציאנו, פרייז ושות`לנציאנו, פרייז ושות`אזור המרכז053-9428442עוסקים בנזקי גוף, תאונות דרכים, ביטוח לאומי ועוד..
שטובר & טולדנושטובר & טולדנוירושלים והסביבה 053-9428385מעל ל-97% הצלחה בתביעות בתחום הרשלנות רפואית ונזקי גוף
פינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןפינקלמן עוזרי – משרד עורכי דיןירושלים והסביבה053-9370268מתמחה במימוש זכויות עובדים ומיצוי זכויות רפואויות בנזיקין ותביעות ביטוח
יהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דיהושוע (שוקי) בלנגה - משרד עו"דאזור הצפון053-9428843עוסק בתחום הנזיקין לגווניו, בעבירות כלכליות ובצווארון לבן
עו"ד כרמי בוסתנאיעו"ד כרמי בוסתנאיאזור המרכז053-9428475עוסק בתחום הנזיקין על כל רבדיו ומייצג את הנפגע בכל ערכאות המשפטיות
בוים & תומא עורכי דיןבוים & תומא עורכי דיןאזור המרכז053-8007674משרד ותיק ופעיל העסוק בדיני עבודה, נזקי גוף, רשלנות רפואית וביטוח לאומי.
עודד פרץ ושות` עודד פרץ ושות` אזור המרכז053-9428566בית משפט, נדל"ן, חוזים, נזיקין, דיבה, דיני עבודה ומשפחה