שלח הודעה ללא התחייבות
בלוג משפטי בלוג משפט מנהלי ועתירות ביטול רישיון נשק - מה עושים?

ביטול רישיון נשק - מה עושים?

 
מאת: שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דין וגישור    053-9428482 | פורסם ב: 18/09/2010 | צפיות: 4262
  • איזור: אזור הצפון
  • כתובת: פלים 2
  • עיר: חיפה
  • טלפון: 053-9428482
פנייה ללא התחייבות
אל שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דין וגישור

1.0 מתוך 5.0
(מספר מדרגים 1)

מה עלי לעשות כדי להשיב רשיון נשק שבוטל


קראו עוד בתחום

לאחרונה אנו עדים למגפה של ביטולי רישיונות נשק, שנובעת ממדיניות המדינה להביא לידי כך שמספר האוחזים ברישיון נשק יהיה מועט ככל הניתן.

 

המצב כיום הוא כזה שבכל פעם בה נקרא אזרח תמים לחקירה, ולו חקירה ראשונית במשטרה ונפתח לו תיק פלילי, מיד מועברת הודעה ע"י משטרת ישראל למשרד הפנים, בה ממליצה משטרת ישראל למשרד הפנים לבטל את רישיון הנשק של אותו אזרח.

 

אותו אדם שיכול להיות כל אחד מאיתנו המוצא עצמו מול שוקת שבורה, כשהוא לא מבין מה הסיבה שמלכתחילה זומן לחקירה ובוודאי שאינו מבין מדוע נשלל ממנו רשיון הנשק.

 

לרבים מאלה המקבלים הודעה על ביטול רישון הנשק, הנשק נחוץ לצרכי עבודה ו/או הגנה עצמית.

 

גם באותם מקרים, בהם נסגר סוף סוף התיק המשטרתי, ואפילו מעילה של "חוסר אשמה", לא יוחזר רישיון הנשק. אם יקבל האזרח תשובה, הוא יוזמן להגיש בקשה לחידוש רישיון הנשק. אלא שאז....יאלץ לעמוד בתבחינים החדשים שנקבעו, לאחרונה, ואשר למעשה מעטים הם היכולים לעמוד בהם. כלומר .....נשק שנלקח .... לא יושב! 

 

אם כן מה הכלים העומדים לרשות האזרח התמים?

 

שלב 1 - הוא לפנות בהשגה למשרד הפנים, לשקול מחדש את ביטול הרישיון. עם הגשת ההשגה, משרד הפנים פונה למשטרת ישראל לקבל את המלצתה בעניין. על פי רוב המלצות המשטרה לא ממהרת להגיע, ולעיתים קבלת תשובת המשטרה תארך מס' חודשים. גם כאשר מתקבלת תשובת המשטרה בסופו של דבר, ברוב המקרים המלצת המשטרה היא שלילית ולכן משרד הפנים דוחה את ההשגה. פעמים רבות יאלץ האזרח להמתין לסיום כל ההליכים וסגירת התיק הפלילי נגדו.

 

שלב 2 - (ורצוי כי נעשה בו שימוש רק לאחר שניסינו את האפשרות הראשונה)- הגשת ערר על החלטת משרד הפנים לועדת ערר ברשות הממונה על רישוי נשק במשרד הפנים. מרבית העררים המוגשים, לא נידונים לעיתים חודשים ואף לעיתים מעל שנה.

 

שלב 3 - לאחר שמוצו שתי האפשרויות הנ"ל, ניתן להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי היושב כבית משפט לעניינים מנהליים. כלי זה נמצא כיעיל ביותר להחשת הטיפול בעררים המוגשים וככזה שבסופו של יום יביא להשבת רישיון הנשק לעותר.

 

רק לאחרונה בעתירה מנהלית שהגיש משרדנו לבית המשפט המחוזי בנצרת, חזרה בה לפתע המדינה מהתנגדותה, לאחר שנה וחצי של טרטורים, והחזירה למבקש את נשקו. בנסיבות אלה אף קבע בית המשפט כי המדינה תשלם הוצאות משפט ושכ"ט עורך דין למבקש. 

 

דרג עד כמה מדריך משפטי זה עזר לך
פניה ללא התחייבות אל שי, יוספזון ושות` - משרד עורכי דין וגישור
עוד בנושא משפט מנהלי ועתירות
חדשות ופסקי דין בנושא משפט מנהלי ועתירות
בעקבות הפעלת מכונה חדשה במפעל לייצור נייר, הוזרמו שלא כדין שפכים לנחל חדרה, אשר גרמו לזיהום מים במשך שלושה חודשים
מאת: Lawguide.co.il | 20/12/2015
תשובות של עורכי הדין בפורום


טל פרושן, משרד עו"ד ונוטריון טל פרושן, משרד עו"ד ונוטריון אזור המרכז 053-9428902 מהמשרדים המקצועיים והותיקים בישראל בתחום הסדרת מעמד וזכויות אדם
אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון אחיאל הלוי משרד עו"ד, מגשר, בורר ונוטריון אזור השרון והסביבה 053-7101189 מחיקת חובות, צוואה, ירושה, מקרקעין, דיני מושבים, הוצאה לפועל
טל פרושן, משרד עו"ד ונוטריון טל פרושן, משרד עו"ד ונוטריון אזור המרכז 053-9428902 מהמשרדים המקצועיים והותיקים בישראל בתחום הסדרת מעמד וזכויות אדם
ליפקין את ליפקין ליפקין את ליפקין אזור המרכז 053-9428824 דיני משפחה, נישואי תערובת, אשרות ומשרד הפנים